«Українська Ініціатива» провела захід з ушанування двох видатних уродженців села Максимівка на Ічнянщині

12 квітня 2018 року зусиллями ГО «Українська Ініціатива», за сприяння органів місцевого самоврядування, в селі Рожнівка (Ічнянський район, Чернігівська область) на будівлі місцевої школи було встановлено меморіальну дошку на честь вояка армії УНР, борця за незалежність України Івана Люткевича, який народився в селі Максимівка (підпорядковується Рожнівській сільраді).

У 1921 році Іван Люткевич в результаті зради опинився в катівнях Ніжинського ГПУ, де й загинув.

Голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко ознайомив присутніх із життєвим шляхом героя, розповів про український повстанський рух на Ічнянщині.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Друга частина заходу була присвячена ще одному видатному земляку, уродженцю Максимівки, лікарю, патофізіологу, гістологу, епідеміологу, видатному вченому-патріоту Володимиру Підвисоцькому. З доповіддю про його життєвий шлях виступила заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива» Ольга Тимчишин, яка подарувала ФАПам, розташованим на території Рожнівської сільради, виготовлені організацією постери, присвячені В. Підвисоцькому.

Активну участь у підготовці заходу взяв член організації, голова Ічнянської районної ради Григорій Герасименко. Окрема подяка висловлюється Рожнівському сільському голові В. Гавришу та підприємству «Рожнівка-Агро» за допомогу в організації та проведенні заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *