«Українська Ініціатива» долучилася до вшанування пам’яті героїв УПА у Вінницькій області

5 червня 2017 року у Трибухівському лісі на межі Літинського та Хмільницького районів Вінницької області вшанували пам’ять загиблих воїнів УПА. До заходу долучилася член ГО «Українська Ініціатива» Тетяна Ястремська.

Акція «Вшанування пам’яті воїнів УПА на Вінниччині» була приурочена до річниці трагічних подій 5 червня 1944 року, коли у Трибухівському лісі загинуло 67 бійців сотні Шуляка (це чи не єдина згадка про активні дії підрозділів УПА на Вінниччині). ЇЇ провели, розпочавши поминальною молитвою, на місці загибелі повстанців, яке віднайшли у 2008 році і де було насипано символічну могилу та встановлено пам’ятний хрест.

Організаторами заходу виступила ГО «Братство Кипорового Яру» в особі її засновників Михайла Бардина та Валерія Кривого. Учасники акції — представники органів місцевої влади, громадських організацій, учасники АТО, школярі та небайдужі громадяни — мали змогу почути розповіді про повстанський рух в області та ту інформацію про загибель сотні Шуляка, яку вдалося зібрати до цього часу. Особливу атмосферу заходу створили вірші та повстанські пісні у виконанні школярів та інших учасників акції.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Організатори висловили надію, що в подальшому, завдяки праці істориків та краєзнавців, стануть відомі хоча б окремі імена загиблих бійців. У заході взяв участь провідний спеціаліст Вінницького обласного державного архіву Костянтин Завальнюк, який проводить роботу в цьому напрямку. Завдяки його праці також стала можливою поява книги Івана Коломійця «ОУН-УПА на Вінниччині в роки боротьби за Українську самостійну соборну державу», примірник якої подарували ГО «Українська Ініціатива». Зі свого боку, організація передала організаторам заходу нещодавно видану брошуру «Ідея і чин» одного з ідеологів ОУН М. Палідовича-Карпатського (1914 – 1944).

Правління ГО «Українська Ініціатива» висловлює щиру подяку організаторам заходу, зокрема панові Валерію Кривому, та сподівання на подальшу співпрацю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *