«Талалаївська лють» «Української Ініціативи»: На Чернігівщині повалено останній пам’ятник Леніну

4 лютого 2019 року успішно завершився другий етап культурно-просвітницької операції національно-патріотичного спрямування «Талалаївська лють». А саме, мова йде про довгоочікуване знищення сумнозвісного «Березівського ідола» — останнього в Чернігівській області пам’ятника кривавому кату українського народу Леніну в селі Березівка Талалаївського району.

Усвідомивши згубність існування п’ятиметрового ідола поблизу сільради в селі Березівка, голова Талалаївської РДА Анатолій Дупа, долаючи спротив місцевих криптокомуністів, увечері 4 лютого нарешті зруйнував ідола, якого було збудовано ще у 1964 році.

Доволі цікавими були обставини його виявлення: про існування цього артефакту голова правління ГО «Українська Ініціатива» дізнався під час зустрічі з тодішнім головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем ще в липні 2018 року. Оскільки точна локалізація ідола не була відомою, довелося докласти значних зусиль для її встановлення. Так трапилося, що напередодні встановлення меморіальної дошки героям Визвольних Змагань 1917-1921 років у Талалаївці, перед світанком 25 січня 2019 року, керівник осередку ГО «Українська Ініціатива» у Сватівському районі Олег Якубов прогулювався територією села Березівка (близько 30 км від Талалаївки), бажаючи повніше зануритися в місцеву проблематику та краще відчути специфіку району. Під час цієї прогулянки пан Якубов і виявив злочинного ідола.

В процесі роз’яснювальної роботи було досягнуто домовленості щодо знищення пам’ятника, яке, нарешті, й відбулося.

Таким чином, правління ГО «Українська Ініціатива» раде повідомити про завершення культурно-просвітницької операції національно-патріотичного спрямування «Талалаївська лють» і про початок нового багаторівневого культурно-просвітницького проекту під назвою «Талалаївське Чистилище», — назва стосується стану суспільної свідомості, — що має тривати до кінця 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.