Члени правління ГО «Українська Ініціатива» ознайомилися з унікальною спадщиною литовського міста Тракай

У рамках свого візиту до Литви члени правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко та Ольга Тимчишин здійснили 17 січня 2019 року поїздку в місто Тракай.

Метою відвідання саме цього міста стало ознайомлення з унікальною культурно-історичною спадщиною знакового для історії Литви місця та вивчення литовського досвіду у царині збереження пам’яток культури.

Тракай — це невелике місто, оточене озерами й лісами. На одному з островів великого озера Гальве розташований унікальний старовинний замок, збудований ще в часи князя Вітовта. Зараз цей замок, який на початку минулого століття перебував у стані руйнації та занепаду, повністю відремонтований, у ньому розгорнуто багаті експозиції, що приваблюють численних туристів.

Ще один замок, у якому працює музей історії міста Тракай, розташовано на півострові. Також, у місті діє унікальний у своєму роді музей історії та культури караїмів, — колись караїмів і татар у цій місцевості оселив князь Вітовт, — поряд з ним розташована діюча караїмська кенаса (одна з двох у Литві).

Окрім того, у місті багато інших пам’яток монументальної архітектури та історії. Оскільки воно знаходиться неподалік від столиці (близько 30 км), не дивно, що його прагнуть відвідати численні потоки туристів.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *