21 травня 2021 голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко, член організації Олег Куриленко та представник УІНП в Чернігівській області Сергій Горобець здійснили культурно-просвітницьку акцію в смт Срібне (Чернігівська область).
В рамках акції відбулася передача Срібнянській центральній бібліотеці для дорослих, якій підпорядковуються ще 17 бібліотек ОТГ, великої партії літератури, котра була надана ГО «Українська Ініціатива» для поширення ДП «Центр захисту інформаційного простору України» в рамках Меморандуму про співпрацю, а також видань УІНП.
Після передачі літератури відбувся аналітичний захід на тему «Демаскування шашелів злочинної м’якотілості», який був побудований на порівняльному аналізі двох художніх творів, присвячених Другій світовій війні: повісті «Лісничиха» злочинного радянського пропагандиста О. Донченка, який і досі вивчається дітьми у школі, та повісті «Зелені дні» Лесі Оленко (Івченко), забутої письменниці, доньки письменника Михайла Івченка, у якому правдиво і яскраво змальовується злочинна людиноненависницька сутність російсько-радянської окупаційної влади.
На завершення, відбулася поїздка в село Никонівка, де й народився Михайло Івченко і де бувала Леся Оленко.
В кращих традиціях малоросійської недолугості, на під’їзді до села встановлена табличка-вказівник, на якій назва села написана по-російськи, але українськими літерами; місцевий Будинок культури прикрашає меморіальна дошка, яка повідомляє, що будівля була споруджена на честь 50-ї річниці жовтневого перевороту; в самому Будинку культури діє музейний куточок, а на виставці лежать книжечки (усі видання сучасні!!!), у яких місцеві інтелектуали оспівують радянську владу в таких деталях і подробицях, які мало де можна побачити. На зауваження, співробітниця відповідає класичною фразою: «Це ж наша історія». Державний прапор біля Будинку культури також скручений традиційним для багатьох подібних населених пунктів чином, — щоб не дуже майорів.
Усе побачене свідчить про те, що на Срібнянщині треба багато й системно працювати для того, щоб стан суспільної свідомості місцевих мешканців змінився на краще.