Робоча поїздка до Новгород-Сіверського прикро вразила членів ГО «Українська Ініціатива»

31 березня 2021 року голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко та член організації Олег Куриленко здійснили робочу поїздку в місто Новгород-Сіверський (Чернігівська область).

Під час поїздки місцевому активісту Борису Домоцькому було передано для поширення значну партію літератури, наданої ГО «Українська Ініціатива» в рамках меморандуму про співпрацю ДП «Центр захисту інформаційного простору України». Б.Домоцький також люб’язно показав гостям головні пам’ятки міста.

Ю. Косенко та О. Куриленко ознайомилися з низкою пам’яток архітектури, відвідали музейний комплекс «Слово о полку Ігоревім», деякі співробітники якого не володіють українською мовою та навіть не розуміють її. Також прикре враження справила майже цілковита відсутність державних прапорів (наприклад, на будівлі залізничного вокзалу), а стан державного прапора на щоглі біля відомого готелю «Слов’янський» (на фото у галереї) викликає обурення.

Однак найганебніше з побаченого під час поїздки — це нікчемні й жалюгідні ідоли на водонапірній вежі — облуплені мозаїчні портрети кривавих катів українського народу Леніна й Сталіна, розмір яких є меншим від аркуша формату А3! Вражає те, що ця нікчемна гидота, яку можна дуже легко прибрати, спричинила цілу юридичну тяганину, в якій задіяні різні державні органи у Києві, Чернігові та самому Новгороді-Сіверському; вона триває роками, і не видно жодних ознак її логічного завершення. Водночас у топоніміці міста або серед тих, кого там вшановують, імен міністра освіти доби Визвольних Змагань 1917-1921 рр., закатованого чекістами у 1919 році Володимира Науменка, членів Новгород-Сіверського патріотичного гуртка кінця XVIII – початку XIX століття (Василя Капніста, В. Шишацького), учасників Визвольних Змагань та інших борців за незалежність України — просто немає.

Вочевидь, у публічному просторі міста шанують не тих людей, які клали життя за те, щоб наша держава існувала, а тих, хто докладав зусиль для того, щоб її ніколи не було. Однак побачене лише спонукає до систематичних та рішучих дій та якомога ширшого інформаційного висвітлення на загальнонаціональному рівні того, що відбувається у цьому прикордонному місті.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *