В Ічні пройшло справжнє свято українсько-естонської дружби

Напередодні Дня відновлення незалежності Естонії в Ічнянському районі (Чернігівська область) відбулися відповідні урочисті заходи, мета яких полягала у зміцненні українсько-естонської дружби та вивченні естонського досвіду в Україні.

Заходи були організовані 19 серпня 2017 року зусиллями ГО «Українська Ініціатива», ГО «Українське літературне товариство імені Фрідеберта Туґласа» та Посольства Республіки Естонія в Україні за активної підтримки та сприяння органів місцевого самоврядування Ічнянського району, Ічнянської РДА, особистого сприяння голови Ічнянської районної ради Григорія Васильовича Герасименка, естонсько-українського підприємства SEED.CO, яке працює на теренах Ічнянського району, та одного з його керівників Сергія Івановича Шептуна, сільського голови села Монастирище Григорія Івановича Зубаря та багатьох інших.

Естонську делегацію очолив директор консульської служби Посольства Естонії в Україні, пан консул Мееліс Оясоо, який двічі виступав з промовами та вручив подарунки низці посадових осіб.

У рамках заходів, які почалися із зустрічі в Ічнянській РДА, відбулося два концерти, підготовані монастирищенським ансамблем «Джерела» (керівник В.П. Ковальовський) та Ічнянським Будинком Культури. Члени правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко та Ольга Тимчишин виступили з доповідями, що ознайомили місцевих мешканців з Естонією та її культурою в цілому й літературою зокрема.

Play
Play
Play
previous arrow
next arrow
Slider

Особливо знаменною подією, унікальною в межах усієї України, стало перейменування провулку Шкільного у селі Монастирище на честь класика естонської та світової літератури Фрідеберта Туґласа, а пан Мееліс Оясоо отримав пам’ятну табличку з новою назвою провулку на згадку про цю подію. Власне, перейменування було здійснено рішенням сільської ради 14 серпня 2017 року, наразі табличку з новою назвою було урочисто вручено та прикріплено до одного з будинків.

Play
Play
previous arrow
next arrow
Slider

Дуже цікавою та повчальною виявилася екскурсія на естонсько-українське підприємство SEED.CO (виробляє продукцію, котра використовується для годівлі диких птахів та експортується у 19 країн Європейського Союзу та кілька країн Азії, зокрема в Японію), яку люб’язно провів пан Сергій Шептун.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *