Голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко взяв участь у виїзному засіданні Координаційної ради з національно-патріотичного виховання при Чернігівській ОДА, що відбулася 10 липня 2019 року у смт Варва.
Перед початком засідання було заплановано зупинку в селі Журавка Варвинського району і ознайомлення з місцевою школою та музейною кімнатою, створеною на честь математика Г. Вороного. Однак учасники змогли побачити також такі цікаві меморіальні об’єкти, як нещодавно встановлена (навесні 2019 року) дошка на честь знаного місцевого комуніста, директора радгоспу В. Магди, пам’ятник, встановлений на честь місцевих посіпак російсько-радянських загарбників з серпом та молотом та промовистим написом «Вечная слава героям гражданской войны».
Особливо вразила інша музейна кімната, розташована у школі — історико-краєзнавча. Усміхнений громадянин з вусиками (на фото), який є керівником закладу, відчуваючи неймовірне натхнення й піднесення, радісно знайомив гостей зі своїми дійсно неймовірними здобутками — на 28-му році незалежності України йому вдалося зберегти усі радянські формулювання про «петлюрівських бандитів», «тріумф радянської влади», «радісну працю в колгоспі», «воїнів-інтернаціоналістів». При цьому в музеї немає жодного українського прапора, герба чи навіть якоїсь жовто-блакитної стрічки.
Плоди функціонування такого «музею» стали помітними під час спілкування з зовсім молодими працівниками школи, — краса та цілісність їхнього світогляду і методика їхньої роботи з дітьми вразили багатьох з-поміж гостей.
Не менш приємне дійство відбулося і в самій Варві: депутати райради не виявили помітного ентузіазму у справі повернення в публічний простір меморіальної дошки на честь командира бою під Крутами Аверкія Гончаренка (це питання ще остаточно не вирішене, голосування з цього приводу не проводилося). Деякі присутні громадяни, вживаючи виразів «наша красная армия», наполягали на тому, що під Крутами з українського боку воювали капіталісти, люті буржуїни та їхні упирчасті діти, а сам Аверкій Гончаренко був за царя й жандармів, деякі інші волали про Гончаренка-фашиста і аргументи історика Сергія Бутка жодним чином їх не переконували.
На завершення, найбільш активним гостям вдалося потрапити в легендарний Варвинський історико-краєзнавчий музей, — той самий, у якому є стенд, присвячений Полтавській битві, на якому написано, що Варвинські козаки ще у 1708 запевнили царя Петра І у «своём послушании и верноподданичестве», — який зовсім нещодавно опинився на ремонті і де багато експонатів прибрано. Музей наразі офіційно не працює.